Restaurantlar için 3 anahtar Digital Signage dersi

Restaurantlar için 3 anahtar Digital Signage dersi
28 Eylül

Restaurantlar için 3 anahtar Digital Signage dersi

Digital Signage günümüzde yemek sektöründe oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Restaurantlar Digital Signage teknolojileri ile müşterilerinin dikkatlerini çekmeye, menü kioskları ile müşterilerine menülerini en iyi şekilde sunmaya çalışmaktalar. Bu yazımızda resturantlarında Digital Signage kullanan firmalar için birkaç önemli başlığa değindik.

İletişim

Bir ürün ancak kullanıcısının yetenekleri kadar iyi hizmet vermektedir, bu durum Digital Signage içinde geçerlidir. Yöneticilerin, içerik yönetim sistemlerini (CMS) tam anlamamaları digital menülerde sunumu yapılmayan yemeklerin kalmasına, yada zamanı geçmiş kampanyaların gösterilmesi gibi sorunlara neden olabilir. 

Bunun önüne ancak daha akıllı sistemler ile geçebilirsiniz, merkezi şekilde yönetilebilecek yöneticilerin içerik girme zorunluluğunu ortadan kaldıracak teknolojiler bu tür sorunların çözülmesinde önemli taşımaktadır. 

Çevre

Çevrenizde neler olduğu konumlandırmak istediğiniz teknolojinin başarısında büyük önem taşımaktadır. Eğer kapı önüne digital bir menü konumlandıracak iseniz bunun yağmura ve toza karşı dayanıklı olması gerekir. Yada dış mekanda konumlandıracağınız kioskların ekranlarının parlak güneş ışığı altında bile görünür olmasına dikkat etmek gerekir. 

Taşıma

En büyük ve en sıkıcı problemlerden biriside taşıma ve kurulum. Doğru bölgelere doğru cihazları taşımak, ve bu cihazları çalışır hale getirmek, oluşacak hataları gidermek için mutlaka iyi bir servis sağlayıcı ile çalışmak gerekmektedir. 

Peki çıkabilecek sorunları nasıl en aza indirgeyebiliriz? Testler koşulur iken en kötü senaryolarında kapsam içerisinde tutulması gerekiyor. Ayrıca eğer bir pilot çalışması yapılacak ise bunu mutlaka en kötü bölgede yapmalısınız. Bu size çıkabilecek hatalarla erkenden karşılaşma şansı verecektir. 

Kaynak : digitalsignage.com

INSTAGRAM
+ Takip Et